Pedikűr Göd, szabad időpontok, pedikűrös bejelentkezés.
Ahogy a herpeszt, úgy a szemölcsöket is vírus okozza. Több mint száz vírusfaj felelős a szemölcsök kialakulásáért, legtöbbjük a HPV-k közé tartozik.
Néhány közülük különösen veszélyes lehet, így például az, amelyik a nemi szervek környékén alakul ki.A szemölcsök kialakulását elősegíti a bőrön lévő apró sérülés, az immunrendszer legyengült állapota. Jellemzője a fertőzésnek, hogy vakarással tovább fertőzhető a bőr, újabb szemölcsök alakulhatnak ki, ezért már az első szemölcs megjelenésekor érdemes kezelni. A teljes gyógyulás csak a szemölcsök eltávolítása után várható.
FIGYELEM FONTOS!
Bármilyen kicsi vagy nagy szemölcse is van, soha ne piszkálja, vakargassa, csipkedje, mert ily módon a fertőtő vírusokat vihet át más bőrfelületre, ahol újabb szemölcsök alakulhatnak ki, szaporodnak el!
A valódi szemölcsöket ne tévesszük össze az anyajeggyel és az egyéb puha kocsányos bőrkinövésekkel!
Hogyan néznek ki a lábon és kézen lévő szemölcsök?
Az átlagos - kézen és talpon lévő - szemölcsök kisméretűek, de néha nagyobbra is megnőnek. Előfordul, hogy a szemölcsök csoportosan jelennek meg, ebben az esetben mozaik szemölcsökről beszélünk. Néha a tyúkszemet, vagy a bőrkeményedést tévesen szemölcsnek gondolják. Néhány szemölcsben apró fekete pötty jelenik meg, - ez azokkal a tévhitekkel szemben, hogy a szemölcsnek „magja, vagy közepe” van - azt jelzi, hogy apró véredények nőttek a szemölcsben. A talpon lévő szemölcsök nem emelkednek ki a bőr felszínéből annyira, mint a kézen lévők, köszönhetően a járást kísérő nyomásnak és ellaposító hatásnak. A szemölcsök emberről emberre terjednek, a fertőzés történhet közvetett úton is. Kisgyermek a szemölcsös kezével egy játékot megfog, akkor a játékkal egy másik gyerek, felnőtt is elkaphatja a fertőzést. Fertőzött közös zuhanyzó papucs nélkül használata esetén és legyengült az immunrendszer.
A szemölcsök ezen típusa könnyen felismerhető karfiolszerű kinézetükről. Körülbelül borsó nagyságúak, színük (lehet fehér, szürke vagy barna) és formájuk változó. A leggyakrabban az ujjakon, a körmök közelében, a kézfejen, a térd vagy a könyök környékén vagy az arcon fordulnak elő.
Ezek a szemölcsök ártalmatlan félgömbformájú kinövések. Felületük fényes, leginkább a paprikához hasonlítható. A közepük behorpadt. Az uszodákban rendkívül gyorsan fertőznek. A hűvös nedvesség felpuhítja a bőrt, így a szemölcsvírusok könnyedén bejuthatnak a bőrbe.Többnyire a gyerekek hasán, hátán, karján vagy lábán jelennek meg a szemölcsök. Az uszodaszemölcsök csoportokban jelentkeznek. Ez az egyik legszembetűnőbb jellegzetességük.
Ahogy a növények gyökerei a földben, úgy növekednek a talpi szemölcsök is belülről, elsősorban a talpon. Nem pusztán kozmetikai problémát jelentenek, hanem nagyon fájdalmasak is. Minden lépés kínszenvedés lehet annak, akinek a talpán ilyen szemölcsök vannak, mert belülről nőnek, és kívülről csak egy kis részük látszik, valójában sokkal nagyobbak, s mint ilyen, nagyon nehezen lehet megszabadulni tőlük. Ha nem távolítják el maradéktalanul, a szemölcs kíméletlenül kiújul. A szemölcsök barnás vagy szürkés színűek, a sötét kis pöttyök pedig a járás okozta apró bevérzések.
A lógó szemölcsök, hosszúkás, szálas, sokszor ecsetfejszerű, fehéres vagy bőrszínű kinövések. Főleg az arcon, a nyakon, az ajkak környékén, a szemhéjon, az állon és a homlokon alakulnak ki. Nagyon könnyen terjednek, elég hozzá a fertőzött személyt megérinteni, és egyik testfelületről a másikra is átvihető. Mivel érzékeny testfelületeken alakul ki, csak orvos távolíthatja el őket.
Főleg gyerekeknél és fiataloknál fordul elő, de idősebbeknél is jelentkezhet. A szemölcsök az arcon, a csukló környékén, a kézfejen és az alkaron alakulnak ki, ritkábban az arcon vagy a lábszáron. Lapos dudorok a bőrfelszínen, ezért sokszor összetévesztik őket az anyajegyekkel. Ha egy barna vagy bőrszínű foltról nem tudja eldönteni, hogy valójában mi is az, forduljon bőrgyógyászhoz! A futószemölcs egy olyan jóindulatú bőrnövedék, melyet a humán papillomavírus (HPV) bizonyos törzsei okoznak. A verruca plana, nevéhez híven lapos, bőrből alig kiemelkedő, bőrszínű szemölcs, mely általában csoportosan fordul elő a fertőzött személy bőrén. Bármely életkorban kialakulhat a fertőzés, de többnyire pubertáskorban (12-18 éves kor) és legyengült immunrendszerű páciensek körében jellemző a megjelenésük.
A szemölcsök általában kezelés nélkül is elmúlnak, de amennyiben zavarják a beteget, többféle kezelési út áll rendelkezésre. Az otthoni kezelés egyik lehetősége a szemölcstapasz. Ragasszon egy kis darab tapaszt a szemölcsre, hagyja hatni kb. hat napig. A tapasz eltávolítását követően áztassa ki a szemölcsöt, majd óvatosan távolítsa el a felső, elhalt hámréteget finom dörzsölő eszközzel. Ismételje ezt mindaddig, míg a szemölcs el nem tűnik. Csodát ne várjon a tapasz alkalmazásától, több hónapot is igénybe vehet a procedúra és csak kicsivel jobb a hatásfoka, mint a placebonak. Vény nélkül megvásárolható szemölcs eltávolító készítmények. Működési elvük általában a szemölcs felső rétegeinek eltávolításán alapszik. Az orvosi kezelések között tartjuk számon a szemölcsök fagyasztását folyékony nitrogénnel, a lézeres, vagy a sebészi úton történő eltávolítást. Szükség esetén az orvos gyógyszeres kezelést (tabletta, injekció) is rendelhet az immunrendszer erősítésére, hogy a szervezetből kiürülhessenek a vírusok.
#PedikűrGöd #PedikűrSzemölcs #GyógypedikűrGöd
#PedikűrTyúkszem #PedikűrDunakeszi #PedikűrSződliget
#PedikűrHázhozmegy #Benőttköröm #BenőttkörömKezelés
#PedikűrBejelentkezés #IdőpontPedikur #IdőpontGellakk
#DiszkrétPedikűr #PedikűrGéllakk
#PedikűrGöd #PedikűrHázhozmegy #PedikűrDunakeszi #PedikűrSződliget
#Benőttköröm #GyógypedikűrGöd #BenőttkörömKezelés
#PedikűrBejelentkezés #IdőpontPedikur
#IdőpontGellakk #DiszkrétPedikűr #PedikűrGéllakk